Prekast

İzotim Cephe Çözümleri - Prekast

Alkali dayanımı yüksek, cam elyaf donatısı ve polimer kimyasallar karışımı ile üretilen PREKAST (GRC) yapı malzemeleri dış haha koşullarına (güneş, yağmur, kar, don) karşı oldukça dayanıklı olduğu gibi, değişik fiziki koşullara gore alternatiflerine gore birçok avantajıda bünyesinde barındırıyor.

Öncelikle, darbe dayanımı son derece yüksek olan n  PREKAST (GRC) panelleri, geleneksel duvar sistemlerine gore oldukça hafiftir, esnek ve depremlere karşı yüksek direnç sağlıyor.

İnorganik olması sebebiyle, böcek ve haşeratlardan etkilenmiyor, kimyasallara karşı son derece dirençli, A sınıfı yanmaz bir üründür.

Değişik doku ve şekilde kalıplama ile her türlü ihtiyaca cevap verebiliyor, birçok mimari tasarıma çözüm sunuyor. Bu yönü ile mimar ve mühendislerin vazgeçilmez çözüm malzemesi olarak yerini alıyor.

İzolasyonlu veya izolasyonsuz duvar ve cephe panelleri olarak kullanılabildiği gibi, dekoratif süsleme ve mimari figur elemanları, bahçe peyzaj elemanları, güneş kırıcılar, yer ve tazan malzemeleri, bahçe duvar mazlemeleri olarak da kullanılabiliyor. Birçok detayda geleneksel malzemelere göre sağladığı birçok avantajla akıllı cephe çözümlerini sağlıyor.

Paneller arkasındaki galvanizli çelik taşıyıcı konstriksiyonla, her türlü şekil ve ebatta tasarımlandırılabiliyor, birçok yüzey dokusuna olanak sağlıyor ve ister izolasyonlu ister izolasyonsuz şekilde üretilebiliyor.

Panellerde izolasyon olarak, tercihe göre Poliüretan, Taşyünü, Selülozik esaslı yalıtım malzemeleri, Perlitlibeton yada ısı yalıtım değeri yüksek köpük beton kullanılabiliyor.

Geleneksel duvar sistemlerine göre oldukça hafif olması binaya gelen deprem etkilerine karşı ekstra bir güvenlik sağlıyor.

Mimari tercihe göre üretim aşamasında kendinden renklendirilebiliyor, doğal hare dokusu ile doğal taş görünümüne sahip ürünler üretilebiliyor.

Montajının hızlı olması bina yapım süresini önemli ölçüde kısaltıyor ciddi bir maaliyet tasarrufları oluşturuyor.

Geleneksel duvar sistemlerinde mecburi olan m2 alan kaybını ortadan kaldırdığı için özellikle m2 değerleri yüksek olan bölgelerde sağlayacağı net m2 avantajı ile bina cepheleri bedavaya getirilebiliyor.

  • Grc Kabuk PanellerGrc Kabuk Paneller
  • Dekoratif Cephe ElemanlarıDekoratif Cephe Elemanları
  • Grc Güneş Kırıcı ElemanlarGrc Güneş Kırıcı Elemanlar
  • Dekoratif Peyzaj ElemanlarıDekoratif Peyzaj Elemanları